Windows 10 – zmiana aplikacji Zdjęcia na aplikację z Win 7

Aplikacja zdjęć Windows 10

Windows 10 jest stosunkowo dobrym systemem operacyjnym.

Jednakże nie jest idealny. Mnie osobiście irytuje decyzja Microsoftu dotycząca zmiany starych, dobrych aplikacji domyślnych na aplikacje Metro UI. Takimi aplikacjami są na przykład Zdjęcia zamiast Przeglądarki zdjęć z Windowsa 7, Muzyka Groove zamiast Windows Media Player, Mapy, Ustawienia zamiast Panelu Sterowania i tak dalej. Nie ma co prawda rozwiązania dla wszystkich tych aplikacji, jednak dla tej która mnie najbardziej irytuje (Zdjęcia), jest rozwiązanie i można przywrócić w CZYSTEJ instalacji Windows 10 tę aplikację.

Sporo poradników w sieci pokazuje różne modyfikacje rejestru które trzeba wykonywać samemu. A nie każdy może czuć się na siłach by edytować coś tak newralgicznego jak rejestr systemowy.

Jako że sam chciałem przywrócić starą aplikację do zdjęć, jedyne co znalazłem w sieci to właśnie ręczna modyfikacja rejestru. Nie było to jednak rozwiązanie doskonałe z tego powodu że aplikacja Zdjęcia z Windows 7 nie była dostępna jak „domyślna”. Można było przypisać ją do plików jpg, png i tak dalej, jednak nie działała tak dobrze jak by się chciało. Na przykład podczas otwierania grafiki przesłanej przez Skype, za każdym razem trzeba było wybrać aplikację do otwarcia grafiki. Irytujące.

Mój znajomy niedawno znalazł na pewnym zagranicznym forum (niestety nie znam źródła) plik Edytora Rejestru który podmienia automatycznie pewne klucze odpowiedzialne za tę aplikację. Plik do pobrania znajduje się pod tym linkiem:
LINK

Modyfikacja działa bardzo dobrze! Można w końcu powiedzieć że jest to podmiana taka, jaką by się oczekiwało. System traktuje aplikację jako w pełni domyślną.

Jeżeli ktoś czuje potrzebę zmiany tejże aplikacji – zdecydowanie polecam tą.

Dzięki za czytanie! Zapraszam do komentowania, lajkowania fanpage i udostępniania!

Ogłoszenia parafialne:

Dawno nic tutaj nie pisałem. To z powodu tego że czekam na zakończenie pewnego projektu należącego do właściciela serwisu stare.pro. Po zakończeniu tego projektu na moim blogu planowane są dość spore zmiany – dodanie nowych funkcji i ulepszenie jakości contentu. Zanim jednak ten projekt pojawi się, mało co będzie się tutaj pojawiać. Na pewno nie pojawią się wpisy dotyczące sprzętu. Mam nadzieję że wszystko zacznie wracać do normy jakoś w okolicach końca lutego.

Aveo

Moją główną pasją jest informatyka i retroinformatyka. Interesuję się również przemysłem ciężkim takim jak kopalnie czy kolej. A co za tym idzie również nie pogardzę urbexem, fotografowaniem, dokumentowaniem różnych miejsc i obiektów. Poza tym zajmuję się okazjonalnie ogólną elektroniką oraz robotyką. Posiadam małą hodowlę roślin owadożernych, lubię geocaching. Należę również do fandomu furry; Uwielbiam cyberpunk i podobne.

Możesz również polubić…