Naprawa przycisków w Samsung Syncmaster 720N

Wymiana przycisków SyncMaster 720N

Jakiś czas temu pisałem posta nt. monitora Syncmaster 720N. Na początku wydawał się być sprawny aczkolwiek czas zweryfikował to i niestety okazało się że monitor ma uszkodzone przyciski przedniego panelu co skutecznie uniemożliwiało mi konfigurację monitora. Na forum elektroda.pl podpowiedziano mi że pomóc może wymiana przycisków na nowe co też uczyniłem. Zamówiłem 10 sztuk identycznych switchy na naszym ulubionym portalu aukcyjnym. Gdy dotarły zabrałem się za wymianę przycisków.
Dawno nie widziałem tak słabej jakości cyny jak ta na PCB z przyciskami… Mimo rozgrzania lutownicy na maxa i użycia sporej ilości topnika cyna co prawda upłynniała się… ale w połowie. Część pada była płynna a druga część była ciągle stała. Musiałem odsysać każdą stronę oddzielnie. Po usunięciu cyny i starych switchy wlutowałem nowe (co też mi uprzykrzały resztki starej cyny). Naprawa się powiodła. Monitor reaguje bez zakłóceń, nie muszę przykładać siły by monitor zareagował.

PCB przed wyjęciem z ramki:

Po wyjęciu:

Wylutowane stare switche:

Sprawny monitor Syncmaster 720N:

Aveo

Moją główną pasją jest informatyka i retroinformatyka. Interesuję się również przemysłem ciężkim takim jak kopalnie czy kolej. A co za tym idzie również nie pogardzę urbexem, fotografowaniem, dokumentowaniem różnych miejsc i obiektów. Poza tym zajmuję się okazjonalnie ogólną elektroniką oraz robotyką. Posiadam małą hodowlę roślin owadożernych, lubię geocaching. Należę również do fandomu furry; Uwielbiam cyberpunk i podobne.

Możesz również polubić…