Kontynuacja naprawy laptopa Toshiba L300-14P – „ubieranie” laptopa w obudowę

Toshiba L300

Był maraton testów płyt głównych, więc teraz czas na kontynuację naprawy laptopa o którym kiedyś już był post [KLIK] – Toshiba L300-14P!

Do dzieła!

Laptopowi brakowało takich elementów jak obudowa kadłuba górna, klawiatury, touchpada, głośników, śrubek, dysku. Była też uszkodzona obudowa dolna kadłuba (wyłamane mocowanie gniazda zasilającego). Niedawno udało się zebrać fundusze na zakup niezbędnych części. Pogrzebałem na allegro i znalazłem używane elementy które potrzebowałem m.in. obudowa. Z tej serii (L300) jednakże z innego modelu.


Dostałem też z obudową kod do Windowsa gratis 😀

Specyfikacja:

  • CPU: Intel Celeron 560
  • RAM: DDR2 667MHz 1,5GB
  • GPU: Intel GMA X3100

Po skompletowaniu wszystkiego należało jedynie przełożyć flaki laptopa do nowej obudowy co tez uczyniłem. Początkowo laptop trzymał się na samych zatrzaskach bo śrubki dotarły kilka tygodni później, oraz nie było klawiatury bo dotarła wraz ze śrubkami.


Pozostało zamontować dysk i rozpocząć instalację systemu. Kupiłem dysk 2,5 cala, 40GB, SATA, 5400RPM. Na początek sprawdziłem dane SMART dysku (które wyglądały tak, jakby dysk był prawie nowy), następnie przeprowadziłem zerowanie, partycjonowanie i instalację systemu.Kilka dni później dotarły śrubki i klawiatura, dzięki czemu mogłem skończyć pracę nad laptopem. Skręciłem całego laptopa do kupy i zamontowałem klawiaturę. Na dzień dzisiejszy brakuje jedynie ozdobnej listewki nad klawiaturą, jednak nie jest ona niezbędna.

Jednakże…

Pozostał problem z baterią. Bateria ładuje się w dziwny sposób. To znaczy ładuje się szybko i jeszcze szybciej się rozładowuje bez ostrzeżenia (kilkadziesiąt sekund). Możliwe że to wina baterii jednak nie jest to szczególny problem. Laptop i tak działa cały czas na zasilaczu.
Na dzień dzisiejszy laptopa używają rodzice.

Dzięki wielkie za czytanie. Zapraszam do komentowania, lajkowania fanpage’a i udostępniania! ^v^

Aveo

Moją główną pasją jest informatyka i retroinformatyka. Interesuję się również przemysłem ciężkim takim jak kopalnie czy kolej. A co za tym idzie również nie pogardzę urbexem, fotografowaniem, dokumentowaniem różnych miejsc i obiektów. Poza tym zajmuję się okazjonalnie ogólną elektroniką oraz robotyką. Posiadam małą hodowlę roślin owadożernych, lubię geocaching. Należę również do fandomu furry; Uwielbiam cyberpunk i podobne.

Możesz również polubić…