Wielki spis paczek!

i386 płyta główna

Jako że przez całkiem długi czas uzbierało się naprawdę sporo różnych kartonów sprzętu od znajomych oraz nawet czytelników, postanowiłem że zamiast mnóstwa pojedynczych wpisów napiszę jeden NAPRAWDĘ WIELKI wpis.
Niektóre zestawy leżakowały u mnie już naprawdę długo więc ich zawartość może być różna niż to co wchodziło w ich skład zaraz po odebraniu paczki. Także zdjęcia, opisy jak i również stan sprzętu mogą nie zawsze w 100% pokrywać się z tym co otrzymałem na początku.
Także przejdźmy więc do spisu bo będzie tego baaaardzo dużo.

Na początek sprzęt otrzymany od Oli Hughson

Jest to kilka różnych paczek otrzymanych w różnych okresach czasu ale wrzucam to jako jedno aby zaoszczędzić czas 😉
W skład paczek wchodziły: karty rozszerzeń, procesory, płyty główne, pamięci RAM, dyski, napęd SCSI, napęd CD wewnętrzny SCSI, napęd CD zewnętrzny SCSI, taśma na dane do streamera, dyskietki i płyta CD z Windows NT 4.0 Server Terminal Edition, kieszenie USB na dyski, koprocesor, chłodzenia, kable, zasilacze, laptop, Dell Optiplex Gs+, płyta główna z komputera Silicon Graphics, obudowa microATX i pomniejsze elementy których na zdjęciu nie ująłem czyli śrubki, jakieś metalowe części z Della i podobne.
Opisałem trochę mało szczegółowo ale naprawdę, jakbym miał pisać wszystko szczegółowo to wpis byłby stanowczo za duży.

Kolejny zestaw otrzymany od dhg

W skład tego zestawu wchodzą: karty rozszerzeń, karty graficzne, płyty główne z retro komputerów Apple, klawiatura Apple Keyboard II, płyta główna i386, procesory, całe pudełko kostek RAM, napęd FDD z komputera Apple, ogrom dyskietek 5.25″, dysk MFM z komputera IBM PS/2.

Następny sprzęt kupiłem od Vipa

W skład zestawu wchodzi: płyta główna slot 1, procesory, pamięci RAM, karta ISA będąca kartą Single Board Computer oraz płyta główna i486.

Kolejny zestaw sprzętu pochodzi od Dapiego

W skład wchodzi: urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner), płyty główne, karty rozszerzeń, karty graficzne, procesory slot i socket, adapter slot na socket 370, wyświetlacz LCD, dekoder Orange, kieszeń na dyski 3.5″, zasilacz/inwerter monitorowy, płyta główna z komputera Dell + chłodzenie i pudełko zawierające elementy elektroniczne, płytki PCB i kilka procesorów.

Następny zestaw pochodzi od Cysiolanda

W skład wchodził komputer który został rozebrany na poszczególne części: napędy CD/DVD, napęd FDD, dysk twardy, pamięć RAM, płyta główna, CPU, chłodzenie, karty rozszerzeń, zasilacz, obudowa.

Kolejny zestaw pochodzi od Mikaru

W skład tegoż zestawu wchodziły dwa komputery i dwa monitory. Jeden z komputerów został rozebrany na poszczególne części: płyta główna, procesor, pamięci RAM, karta graficzna, trzy dyski twarde, chłodzenie, wentylator, napęd DVD, napęd FDD, czytnik kart pamięci + w nim karta SD 256MB Kingston.

Następny zestawik pochodzi od Misaki

W skład jego wchodzi: Apple Mac Mini Early 2009, karta graficzna AGP, Abit NF7.

Kolejna część dotarła do mnie od mojej przyjaciółki – Nemusy

Są to pozostałości po jej starym komputerze a mianowicie płyta główna i procesor c:

Następny zestaw pochodzi z OLX

Znalazłem lokalnie całkiem ciekawą ofertę z płytą główną Abit NF7-S2. Zakupiłem więc ją a gratis otrzymałem procesor i pamięci RAM.

Kolejna część pochodzi z Allegro

Od dłuższego czasu poszukiwałem płyty głównej z podstawką dla procesorów i386 i aż pewnego dnia znalazłem ideał. Płyta główna i386 w stanie nieznanym za 19zł. Brałem w ciemno.

Następny zestaw pochodzi ponownie z OLX

Lokalnie znalazłem całkiem niezłą okazję – dwie płyty główne i mnóstwo kart graficznych za 20zł. Również brałem w ciemno.

Kolejne części zostały mi wysłane przez jednego z czytelników – Pana Grzegorza

Otrzymałem płytę główną S370, procesor Pentium III oraz GPU nVidia Riva TNT2.

Ten zestaw również otrzymałem od czytelnika – od Pana Krzysztofa

W skład wchodziły chłodzenia na różne podstawki, procesory oraz karta graficzna PCI-E.

Na sam koniec sprzęt ze źródeł różnych

Sprzęt ten pochodzi ze źródeł nieznanych lub po prostu uznałem że nie trzeba publikować skąd pochodzi.
Laptop eMachines, laptop w stanie agonalnym, procesory, pamięci RAM.

W tym miejscu chciałbym wszystkim darczyńcom ogromnie podziękować za zwiększenie kolekcji. Naprawdę wielkie dzięki!

Dzięki również za czytanie i dotrwanie do tego momentu 😀 Zachęcam do komentowania, lajkowania fanpage i udostępniania!

Aveo

Moją główną pasją jest informatyka i retroinformatyka. Interesuję się również przemysłem ciężkim takim jak kopalnie czy kolej. A co za tym idzie również nie pogardzę urbexem, fotografowaniem, dokumentowaniem różnych miejsc i obiektów. Poza tym zajmuję się okazjonalnie ogólną elektroniką oraz robotyką. Posiadam małą hodowlę roślin owadożernych, lubię geocaching. Należę również do fandomu furry; Uwielbiam cyberpunk i podobne.

Możesz również polubić…